Mavi Jeans

mavi

Gülberk ÖZBAŞARAN - Eğitim & Organizasyon Geliştirme Müdürü

Mağazacılık bilindiği gibi dinamik bir yapıda olduğundan satış elemanlarının da sık sık bilgilerini tazelemesi ve eğitim almaları gerekiyor. Ancak burada en büyük zorluk harekete alışmış elemanları masa başında eğitmek. İşte YSBS tam da burada işimize yaradı, çünkü katılımcıları eğlendirerek, yarıştırarak eğitiyor. Zamanın nasıl geçtiğini hem elemanlar hem de eğitmen anlamıyor.

Hürriyet Gazetesi’nin İK ekini okurken YSBS oyunu ile ilgili bir haber dikkatimi çekti ve UNICON Yetkilileri ile görüşmek istedim.

YSBS’yi kullandığımızda oyunu istediğimiz şekilde yönlendirerek grupların zayıf yönlerinin üzerine gidebiliyor, eğitimi o anda şekillendirebiliyoruz.

Oyunun farklı ve etkin tarafı “vaka” ların gerçekten mağazacılıkta başımıza gelen zorlu örnekleri içermesi. Bu vakaların tek bir çözümü yok, dolayısıyla tartışma ortamı yaratarak grubun birlikte düşünerek çözüm üretmesini sağlıyor.

Oyunu özellikle yeni-eski elemanların bir arada olduğu karma gruplarda kullanıyoruz. Böylece yarışmayı kazanmak adına birbirleriyle bilgi paylaşıyor, takım olmayı öğreniyorlar. Eğlenerek ve yarışarak öğrendikleri bilgileri unutmuyorlar.


© Unicon Consulting Group 2011                                                   Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | SSSSitemap                                         info@unicon.com.tr                UPDATE: 03-2016